Domů O autorce Besedy a semináře Knihy Galerie Kontakt

Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

Semináře

Seminář o tom, jaké je to být nevidomý


V první části se děti dozví o životě nevidomých a v druhé části si mohou vyzkoušet některé činnosti "poslepu". Součástí semináře je i čtení z knihy Narozeninová kočka o nevidomém dědečkovi, která je zařazena v projektu Čtení pomáhá.
» 1. - 5. třída
» doba trvání 60 - 90 minut dle domluvy

 

V případě zájmu mě prosím kontaktujte pomocí údajů uvedených níže.

 

 

REFERENCE

 

ZŠ Konečná Sedlčany, MŠ Na Smetance Praha, ZŠ Městec Králové, ZŠ Špindlerův Mlýn, ZŠ Chlum, MŠ Nová Paka, MŠ Strojařů Chrudim, knihovna Neratovice, knihovna Benešov, ZŠ Propojení Sedlčany, ZŠ Čeperka, ZŠ Dolní Štěpanice, ZŠ Davle, knihovna Žďár nad Sázavou, MŠ Jinačovice, MŠ Bezručova Jablunkov, knihovna Český Těšín ad.

 

O tom, jak těžký a komplikovaný život mají nevidomí lidé, se ve středu mohli přesvědčit žáci ZŠ Tyršova (2. a 5. třída).  Životem nevidomých je provedla spisovatelka Markéta Vítková. Děti se zavázanýma očima malovaly, psaly a poznávaly předměty. Děti si doslova na vlastní oči a  hmat mohly vyzkoušet číst v Braillově písmu, chůzi se slepeckou holí  a o tom, co vidí nebo nevidí s různým postižením zraku. Program, během, kterého se baví hlavně děti, učitelky odcházejí spokojené kvůli edukativní formě a knihovnice, protože krom toho všeho, ještě děti  pracují s knihou. Za Městskou knihovnu Nymburk doporučujeme.

Marie Lebdušková, Městská knihovna Nymburk

 

Dobrý den, paní Vítková, 16.10. 2019 jste s projektem Bílá pastelka navštívila naši školičku.  Váš projekt byl velmi zajímavý a bezvadný. Všechny nás nadchl. Leč trval 90 min., tak děti opravdu vydržely až do konce. Budu se těšit na další setkání.
S přáním hezkého dne.

Chýlková Renáta, MŠ Bezručova Jablunkov

 

Milá paní Vítková, jsem moc rád, že jste nás navštívila. A řekla nám věci o nevidomých. Když jste přišla a my měli zavázané oči, myslel jsem, že vypadáte úplně jinak podle hlasu. A pak mě nejvíc bavilo, jak jsme malovali se zavázanýma očima. A celé ty 2 hodiny byly super. Váš Dan

Dan, ZŠ Davle

 

Vážená autorko, chtěl bych vám říci své dojmy z přednášky o slepotě – slepých lidech. V prvé řadě bych chtěl říci, že to bylo velmi fascinující a zábavné, ale velmi často je mi líto nevidomých lidí a soucítím s nimi. Některé části byly poučné a to se mi líbilo. Chtěl bych Vám poděkovat za Vaši přednášku a za to, že jste byla ochotna přijít.

S pozdravem Matěj, ZŠ Davle

 

Milá paní Vítková, beseda byla moc pěkná. Program, který jste si pro nás připravila, byl krásný a moc se vám to povedlo. Bylo mi trochu nepříjemné, jak jsme měli zavázané oči a nevěděli jsme, kdo jste a co se bude dít. Být slepý bylo nepříjemné, protože nevíme, co se ve třídě právě děje, a kdo co dělá. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme poslepu nalévali vodu. Líbilo se mi všechno a doufám, že zase někdy přijdete. S pozdravem Anička

Anička ZŠ Davle

 

Milá paní Vítková, chtěla bych Vám říct, co si myslím o vaší přednášce o nevidomých lidech, kterou jste dělala v 7. třídě. Tato přednáška mi dala hodně do života. Třeba to, že si mám vážit svého zraku, protože spousta lidí má velké problémy se zrakem. Například že jsou barvoslepí, jsou zcela slepí, či vidí hůř než zdraví lidé. Hodně mě zaujalo i písmo pro nevidomé. Děkuji Barča

Barča ZŠ Davle

KONTAKT
Markéta Vítková
detskeknihy@email.cz
Spolek pro Sedlčansko a Královéhradecko z.s
Potoční 911, 264 01 Sedlčany
IČO: 22767878
NAPIŠTE MI
Prosíme zadejte jméno.
Prosíme zadejte e-mail.
Prosíme zadejte Text
Všechna práva vyhrazena ©2023 Markéta Vítková