Domů O autorce Besedy a semináře Knihy Galerie Kontakt

Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

Besedy

Jak vzniká kniha


Téma jak vzniká kniha je napůl divadelně pojaté, takže jsem s ním navštívila i smíšené třídy mateřských škol. Představí dětem proces vzniku knihy a kdo se na něm podílí.
» MŠ 1. - 2. třída (po domluvě je možné přizpůsobit i pro starší děti)
» délka cca 60 minut

Dinosauři


Ideální program pro školkové děti (nebo prvňáčky), který jim zábavnou formou přiblíží svět dinosaurů. Součástí je čtení z knihy Dinosaurům v patách a v případě zájmu i výtvarné tvoření.
» délka cca 45 - 60 minut

Autismus


Besedu jsem nachystala s psycholožkou Kateřinou Čížkovou, se kterou jsem napsala knihu pro děti o autismu Jak barevná je modrá.
» 2. - 5. třída
» délka cca 60 minut

Motýli a hmyzí opylovači


Mimo jiné si s dětmi ukážeme vývoj motýlů pomocí krásných maňásků. Představíme si další hmyzí opylovače a povíme si něco o včelách.
» MŠ, 1. - 2. třída (po domluvě je možné přizpůsobit i pro starší děti)
» délka cca 60 minut

Vozíčkov


Beseda, na kterou jezdím společně se Zbyňkem Švehlou, spoluautorem knihy Vozíčkov. Je zaměřena na život lidí na vozíku a na prevenci dětské úrazovosti.
» 2. - 5. třída
» délka cca 60 minut

 

V případě zájmu mě prosím kontaktujte pomocí údajů uvedených níže.

REFERENCE

 

ZŠ a MŠ Počepice, MŠ Velký Osek, ZŠ Štefcova Hradec Králové, 1. ZŠ Sedlčany, knihovna Kolín, knihovna Pardubice, MŠ Pastelka Pardubice, MŠ Jestřábí Lhota, ZŠ Láň Rychnov nad Kněžnou,ZŠ Otokara Chlupa Praha, MŠ Moravské Knínice, MŠ V Domcích Trutnov, ZŠ a MŠ Oslavice ad.

 

Beseda s paní spisovatelkou Markétou Vítkovou, která proběhla v naší Krajské knihovně v Pardubicích, byla velmi povedená. Byla určena pro děti z mateřské školky. Paní Vítková představila dětem svoji knihu o životě pravěkých dinosaurů „Dinosaurům v patách“. Děti se dozvěděly zajímavé informace a poznaly různé druhy pravěkých ještěrů. Protože nás beseda všechny zaujala, v odpoledních hodinách jsme připravily na toto téma i výtvarnou dílnu. Děti si vymodelovaly jednotlivé figurky dinosaurů a namalovaly krásné obrázky.

Blanka Skalická, dětské oddělení, Krajská knihovna Pardubice

 

Beseda o tom, jak vzniká kniha, leden 2020

Líbila se nám připravenost přednášející, dokázala velice dobře zaujmout dětské i dospělé posluchače, milé a příjemné vystupování, ukázka již vydaných knížek. Moc se nám to líbilo.

Lenka Štveráčková, Základní škola a mateřská škola Oslavice

 

Dobrý den, chtěla bych poděkovat za besedu o opylovačích pro mou 1. A.

Bylo to velmi poutavé a pro děti uděláno zábavnou a hravou formou. Oceňuji herecký talent paní Vítkové a okamžité navázání kontaktu s dětmi. Byla jsem nadšená z krásných pomůcek a materiálů k tématu. Prostě jedním slovem PARÁDA. Děkuji.

S pozdravem Ivana Bartoňová, třídní 1. A, ZŠ Horníkova, Brno, Líšeň

KONTAKT
Markéta Vítková
detskeknihy@email.cz
Spolek pro Sedlčansko a Královéhradecko z.s
Potoční 911, 264 01 Sedlčany
IČO: 22767878
NAPIŠTE MI
Prosíme zadejte jméno.
Prosíme zadejte e-mail.
Prosíme zadejte Text
Všechna práva vyhrazena ©2023 Markéta Vítková